Grill w DPS Górno

Grillowanie kiełbasy

Dzięki altanom wybudowanym w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Województwa Podkarpackiego na lata 2015-2016, w tym roku zamiast pieczenia kiełbasy na ognisku, można było wreszcie przyrządzić ją na grillu zainstalowanym w jednej ze wspomnianych altan. Ławki i stoliki zamontowane w altanach oraz w ich pobliżu zwiększyły też komfort umożliwiając łatwą konsumpcję przygotowanych wiktuałów.
Grillowaniu kiełbasy towarzyszyły liczne konkursy, które umiliły czas oczekiwania na posiłek.

zdjęcia w galerii

czytaj więcej

Wycieczka do Sanoka

22 lipca 2015 roku została zorganizowana wycieczka dla mieszkańców do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Zwiedzanie utrudniał wprawdzie ogromny upał, ale nie przeszkodziło to w zapoznaniu się z kulturą ludową południowo-wschodnich krańców Polski.
Po obiedzie uczestnicy wycieczki udali się na spacer po Sanoku, a w drodze powrotnej tradycyjnie już odbyło się grillowanie kiełbasek.
Do domu wszyscy wrócili ogromnie zmęczeni, ale i zadowoleni z wyjazdu.

zdjęcia w galerii

czytaj więcej

Piknik Rodzinny w Sanatorium

28 czerwca 2015 roku mieszkańcy naszego domu zostali zaproszeni na piknik rodzinny organizowany przez znajdujący się na tym samym terenie SPZZOZ „Sanatorium” im. Jana Pawła II. Piknik ten został zorganizowany w ramach projektu „Rozbudowa, przebudowa pawilonu nr 10 ZOL dla osób starszych i przewlekle chorych w Górnie wraz z infrastrukturą”. Nasi mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, a także obejrzeć występ zespołów „Karczmarze” i „Młody duch”.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

zdjęcia w galerii

czytaj więcej

VII Cemjatska Olimpiada

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wzięli udział w VII Igrzyskach Olimpijskich 5 czerwca w miejscowości Presov Cemjata na terenie Domu Seniora Harmonia. Drużyny ze Słowacji oraz DPS w Górnie wzięła udział w konkurencjach sportowych: rzut strzałką do tarczy, rzut granatem do celu, rzut piłką do kosza, strzał piłka na bramkę oraz strzelanie z wiatrówki.

zdjęcia w galerii

czytaj więcej

Szwajcarsko-Polski Piknik Pokoleń

W sobotę, 16 maja 2015 roku, grupa mieszkańców DPS w Górnie uczestniczyła w Szwajcarsko-Polskim Pikniku Pokoleń. Wraz z mieszkańcami kilku innych domów pomocy z naszego województwa uczestniczyli oni w przygotowanych dla nich atrakcjach, takich jak zajęcia z rękodzieła, warsztaty kulinarne oraz konkurencje sportowe i zabawy zespołowe. Nie zabrakło również występów artystycznych, a gwoździem programu był konkurs kulinarny, którego tematem przewodnim były szparagi. Gościem specjalnym pikniku był Grzegorz Łapanowski.

zdjęcia w galerii

czytaj więcej

Turniej Tenisa Stołowego 2015

Kolejna edycja turnieju tenisa stołowego w naszym Domu odbyła się 11 marca 2015 roku. W turnieju wzięło udział 8 osób, które zobowiązane były do uczestnictwa w treningach poprzedzających rozgrywki. Zwycięzcą został jak zwykle bezkonkurencyjny pan Paweł. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali symboliczne nagrody.

                                                                        Zdjęcia w galerii
czytaj więcej