Marzeniem pani Marii było odwiedzenie Sanktuarium Św. Stanisława BM w Górecku Kościelnym. Niektóre marzenia udaje nam się spełnić. Z grupą sześciu mieszkańców pojechaliśmy odwiedzić ten malowniczy zakątek w sercu Puszczy Solskiej.
Zabytkowy kościół drewniany w Górecku Kościelnym został wzniesiony w 1768 roku na pamiątkę objawienia się św. Stanisława w 1648 roku. Wewnątrz znajduje się barokowe wyposażenie, a sam budynek kościoła został przebudowany i powiększony w latach 1897-1898.
Nieopodal kościoła płynie rzeka Szum, obok której wybudowana jest kaplica „Na wodzie”. W kaplicy tej znajduje się zabytkowy ołtarz z XVIII wieku z wizerunkiem św. Stanisława. Zgodnie z zamieszczoną informacją „…spod kaplicy wypływają dwa źródełka, ich woda wciąż ma moc uzdrawiającą dla ludzi o silnej wierze”. Według objawień św. Stanisława „…w tej wodzie kto się z dobrą wiarą obmyje, od wszelkiej choroby wolnym zostanie.”
Po wizycie w Górecku udało nam się jeszcze odwiedzić Bazylikę oo. Bernardynów w Leżajsku.
Był to naprawdę udany wyjazd i na pewno go jeszcze powtórzymy.