Pensjonariusze naszego Domu mają możliwość korzystania z terapii zajęciowej, w ramach której organizowane są zajęcia z zakresu hafciarstwa (haft pełny, krzyżykowy, richelieu), tkactwa (wykonywanie obrazów gobelinowych), rzeźby (rzeźba w styropianie, korzenioplastyka), bukieciarstwa (układanie kompozycji z suchych kwiatów, stroików, wiązanek), stolarstwa, malarstwa (akwarela, olej, malarstwo witrażowe), origami czy też zajęć z zakresu plastyki w skórze.
Nasi Mieszkańcy uczestniczą również w organizowanych na poszczególnych pawilonach zajęciach muzycznych i teatralnych. Przygotowywane wówczas występy przedstawiane są później podczas imprez wewnętrznych i różnego rodzaju przeglądów.
Monotonię życia codziennego urozmaicają liczne imprezy. Są to m. in. liczne zabawy taneczne (zabawa karnawałowa, „Majówka”, zabawa andrzejkowa), ogniska, wycieczki, spotkania z dziećmi i młodzieżą z okolicznych szkół i, oczywiście, „Mikołajki”.
Wspomniana wyżej coroczna „Majówka” na stałe wpisana jest w kalendarium imprez środowiska lokalnego, gdyż gromadzi nie tylko Pensjonariuszy naszego Domu, ale również Mieszkańców z zaprzyjaźnionych Domów, przedstawicieli lokalnych władz, a także mieszkańców samego Górna.
Dla tych, którzy wolą spędzać czas w zaciszu własnego pokoju, zwłaszcza w długie jesienne wieczory, dostępna jest biblioteka. Znajduje się w niej ponad 1 000 tytułów stąd też każdy może znaleźć w niej książki najbardziej odpowiadające jego zamiłowaniom, począwszy od książek przygodowych poprzez kryminały, romanse, książki historyczne, dokumentalne a na naukowych skończywszy.
Są to najważniejsze propozycje spędzania wolnego czasu przez Mieszkańców naszego Domu. Oferta ta jest oczywiście poszerzana wedle życzeń samych Pensjonariuszy tak, by każdy mógł znaleźć to, co najbliższe jego sercu ;-).